środa, styczeń 19, 2022
   
Rozmiar
Logowanie

INFORMACJA – FUNDUSZ ALIMENTACYJNY

WNIOSKI O USTALENIE PRAWA DOŚWIADCZENIA Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO NA NOWY OKRES ŚWIADCZENIOWY tj. 2021/2022 PRZYJMOWANE SĄ OD DNIA:

  • 01 LIPCA 2021r. drogą elektroniczną tj: bankowość elektroniczna, Portal  Informacyjno-Usługowego Emp@tia, PUE ZUS – Platforma Usług Elektronicznych ZUS oraz Platformy ePUAP
  • 01 SIERPNIA 2021r. w formie tradycyjnej, tj.  papierowej w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Chorkówce (38-458 Chorkówka 189 – obok Urzędu Pocztowego)

KRYTERIUM DOCHODOWE NA NOWY OKRES ZASIŁKOWY 2021/2022

FUNDUSZ ALIMENTACYJNY

900 ZŁ – JEŻELI DOCHÓD RODZINY W PRZELICZENIU NA OSOBĘ ALBO DOCHÓD OSOBY UCZĄCEJ SIĘ NIE PRZEKRACZA W/W KWOTY

Prawo do świadczeń z funduszu alimentacyjnego  ustala się na okres zasiłkowy tj. od miesiąca października br., do miesiąca września następnego roku.

Okres zasiłkowy 2021/2022:
Aby zachować ciągłość wypłaty między okresami należy złożyć wniosek na nowy okres zasiłkowy  wraz z wymaganymi dokumentami do dnia 31 sierpnia 2021 roku wtedy ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 30 października.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami od dnia 1 września do dnia 30 września, ustalenie prawa do w/w  świadczeń oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 30 listopada.

Gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia  1 października do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 31 grudnia.

Gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z kompletem dokumentów w okresie od 1 listopada do dnia 30 listopada ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia  30 stycznia następnego roku.

UWAGA wnioski złożone od miesiąca listopadzie: świadczenie  przysługuje od miesiąca złożenia wniosku!!!

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od 1 grudnia danego roku do 31 stycznia roku następnego ustalenie prawa do świadczeń oraz wypłata tych świadczeń następuje do ostatniego dnia lutego roku następnego.

Wszelkie informacje na temat świadczeń z funduszu alimentacyjnego – składania wniosków wraz z wymaganą dokumentacją będą udzielane w GOPS Chorkówce lub pod niżej wymienionymi numerami telefonów: 13 43 869 23, 13 43 869 24, 13 43 869 25.

Logowanie