środa, październik 21, 2020
   
Rozmiar
Logowanie

Seniorze zadbaj o siebie!

Zapraszamy wszystkich Seniorów do zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa.

Program profilaktyczny „Fantastyczne możliwości”

9 października br. w Urzędzie Gminny Chorkówka odbyło się szkolenie realizatorów programu profilaktycznego „Fantastyczne możliwości” . Wzięło w nim udział 13 nauczycieli szkół podstawowych i trzy osoby prowadzące świetlice profilaktyczne.

Program „Fantastyczne możliwości” ma na celu przede wszystkim opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród nastolatków i wzmacnianie przekonania uczniów o możliwości odmowy w sytuacji presji rówieśniczej. Program uzyskał najwyższe oceny i rekomendacje ekspertów z instytucji krajowych i europejskich jako program modelowy.

„Fantastyczne możliwości” to program skierowany do uczniów kl. V i  VI szkół podstawowych i ich rodziców. Treści profilaktyczne podawane są w formie zajęć w szkole oraz  do wspólnej pracy z rodzicami.

Szkolenie zostało zorganizowane przez  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2020 r.

Seniorze, dbaj o swoje bezpieczeństwo. Czego unikać w przestrzeni publicznej?

Ostatnie tygodnie to czas, w którym pandemia koronawirusa przybiera na sile. Dlatego tak ważne jest przypomnienie i stosowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, które znacząco ograniczają ryzyko zakażenia. – Dotyczy to szczególnie osób starszych. Gorąco apeluję o ostrożność i pozostanie w domu, jeśli to tylko możliwe – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Ogłoszenie - zawieszenie zajęć w Świetlicach Profilaktycznych do odwołania

Chorkówka, 12 października  2020 r.

 

OGŁOSZENIE

 

Zgodnie z § 24 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 09 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2020r., poz. 1758) Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chorkówce informuje o zawieszeniu do odwołania zajęć w prowadzonych na terenie Gminy Chorkówka Świetlicach Profilaktycznych w Zręcinie, Kopytowej, Żeglcach i Leśniówce.

Podjęte działania służą ograniczeniu rozprzestrzeniania się epidemii oraz zapewnieniu bezpieczeństwa uczestników zajęć.

                                                          

                                                                                              Kierownik
                                                                   Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej                                                                                                                                                                                        w Chorkówce

                                                                                    mgr Katarzyna Ginalska

Nowości

Seniorze zadbaj o siebie!

Zapraszamy wszystkich Seniorów do zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa.

Więcej…

Gościmy

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.