środa, czerwiec 19, 2024
   
Rozmiar
Logowanie

Informacja - świadczenie 500+

 

 

WAŻNA INFORMACJA

DLA OSÓB SKŁADAJĄCYCH WNIOSEK 500+
DROGĄ TRADYCYJNĄ (PAPIEROWĄ)  OD 1 KWIETNIA 2021 r.

 

Aby złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze 500+ (osobiście), należy wydrukować wniosek (wzór wniosku można znaleźć pod adresem: https://www.gov.pl/web/rodzina/nowy-wzor-wniosku-o-swiadczenie-wychowawcze-ktory-bedzie-obowiazywac-od-1-lipca-2019 ).

 

W związku z pandemią COVID- 19, prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa:

-  jeśli obserwujesz u siebie jakiekolwiek oznaki choroby – nie przychodź!

- staraj się nie przyprowadzać dzieci,

- noś maseczkę zasłaniającą nos i usta,

- weź własny długopis,

- zdezynfekuj dłonie.

Wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego 500+ należy składać w pokoju nr 10. Obowiązuje zasada, że w Punkcie może przebywać tylko jedna osoba z zewnątrz na jedno stanowisko obsługi z zachowaniem dystansu 1,5 m (jednocześnie mogą być obsługiwane dwie osoby).

Ze względu na sytuację pandemiczną w kraju zachęcamy do składania wniosków drogą elektroniczną, tj. za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu emp@tia lub PUE ZUS.

Aby zachować ciągłość wypłaty świadczenia wychowawczego i otrzymać świadczenie w czerwcu 2021 wniosek należy złożyć w terminie do 30 kwietnia 2021.
Złożenie wniosku do końca czerwca 2021 będzie gwarantowało, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca 2021.
Natomiast, jeśli osoba ubiegająca się o świadczenie złoży wniosek na nowy okres po 30 czerwca 2021 świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało jedynie od miesiąca złożenia wniosku.

Szanujmy się wzajemnie – unikajmy zgromadzeń i kolejek!

Nowości

Ogłoszenie na wolne stanowisko Kierownika Dziennego Domu "Senior+" w Kopytowej – opiekuna

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chorkówce ogłasza nabór na wolne stanowisko Kierownika Dziennego Domu "Senior+" w Kopytowej - opiekuna.

- Zarządzenie Kierownik-opiekun Kopytowa - pdf

- Kierownik-opiekun Kopytowa - pdf

- Kwestionariusz osobowy - doc.

Gościmy

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie