środa, czerwiec 19, 2024
   
Rozmiar
Logowanie

INFORMACJA

SZUKAM MAMY i TATY!

Otocz mnie opieką, ciepłem i miłością.

Bądź moją Rodziną!

  

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie

pełniące funkcję

Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Powiecie Krośnieńskim

poszukuje osób samotnych bądź małżeństw pragnących zaopiekować się dzieckiem bądź dziećmi, które nie mogą z rożnych powodów pozostać dłużej pod opieką swoich rodziców biologicznych.

Rodzina zastępcza stanowi ważny element w systemie pomocy dziecku i rodzinie. We współpracy z rożnymi instytucjami uczestniczy w wychowywaniu i pomocy dziecku oraz rodzinie dziecka.

Rodzina zastępcza ratuje niejednokrotnie życie i zdrowie bezbronnemu dziecku poprzez fakt przyjęcia go pod swój dach. Daje mu wówczas nie tylko schronienie, bezpieczeństwo, ale także poczucie przynależności i miłości.

Rodzinna piecza zastępcza może mieć formę rodziny zastępczej:

  • niezawodowej, czyli takiej, która opiekuje się dzieckiem niespokrewnionym i otrzymuje świadczenie na pokrycie kosztów jego utrzymania.
  • zawodowej, czyli takiej, która oprócz świadczenia na pokrycie kosztów utrzymania dziecka, otrzyma zatrudnienie i pobiera wynagrodzenie za pracę. Wysokość wynagrodzenia od 1 lutego 2023 roku wynosić będzie 4.100 zł.

Jeśli w Twoim sercu rodzi się pragnienie, aby podzielić się miłością, ciepłem, czasem, domem z potrzebującym dzieckiem – to zgłoś się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie, gdzie uzyskasz pełną informację i odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Jeśli spełnisz ustawowe wymagania (między innymi własny dom/mieszkanie, stałe źródło dochodu przynajmniej jednego z małżonków, dobry stan zdrowia) to zaprosimy Cię na bezpłatne szkolenie, które przygotuje Cię do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

 Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 13 43 75 732 lub 13 43 75 766 lub osobiście w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie Krośnie, ul. Bieszczadzka 1.

Nowości

Ogłoszenie na wolne stanowisko Kierownika Dziennego Domu "Senior+" w Kopytowej – opiekuna

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chorkówce ogłasza nabór na wolne stanowisko Kierownika Dziennego Domu "Senior+" w Kopytowej - opiekuna.

- Zarządzenie Kierownik-opiekun Kopytowa - pdf

- Kierownik-opiekun Kopytowa - pdf

- Kwestionariusz osobowy - doc.

Gościmy

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie